Spoločnosť JVS bola založená v roku 1992 a disponuje 70 stavebnými vežovými žeriavmi značky Liebherr a Terex. Pôsobí v Bratislave a na západe Slovenska, v rámci celej Českej republiky a na severe Rakúska. Poskytuje prenájom vežových žeriavov, ich montáž, špecializovanú prepravu, servis, obsluhu.„Ďalej poskytuje montáž cudzích vežových žeriavov a predaj použitých vežových žeriavov vrátane kompletnej revízie. Sme radi, že sa k nám naši zákazníci stále vracajú. Ostatným odkazujeme, skúste zmenu,” dodáva prevádzkový riaditeľ spoločnosti - Petr Vacek. Bližšie informácie ako parametre prenajímaných vežových žeriavov, kontakt, profil spoločnosti či aktuality zo života firmy nájdete na stránkach www.jvszeriavy.sk.

Strojový park vežových žeriavov

 • 40 ks rýchlopostaviteľných vežových žeriavov s dolnou otočou
  • značky Liebherr
  • typ Liebherr 120K až 20K
  • vyloženie až 50 m, výška až 35 m a nosnosť až 8 ton
 • 30 ks montovaných vežových žeriavov s hornou otočou
  • značky Terex a Liebherr
  • vyloženie až 65 m, výška až 100 m a nosnosť až 8 ton

 

Špecializácie činností JVS:

 • Prenájom vežových žeriavov
 • Predaj vežových žeriavov Terex a Liebherr
 • Záručný a prevádzkový servis u nových vežových žeriavov
 • Preprava, montáž a revízie ZZ
 • Projekcia umiestenie stavebných vežových žeriavov a projekty podložia
 • Obsluha vežových žeriavov

 

Najvyšší most v strednej Európe rastie pomocou žeriavov od JVS

Takmer šesťsto metrov dlhý a deväťdesiat metrov vysoký. To sú rozmery, ktorými sa už čoskoro bude pýšiť diaľničný most na novovznikajúcom úseku diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité na Slovensku. Vzhľadom na svoje parametre sa tak skoro stane najvyšším mostom nielen na Slovensku, ale v rámci celej strednej Európy. O tom, že ide o impozantnú stavbu, ktorá sa hneď tak nevidí, svedčí i veľkosť vežových žeriavov, bez ktorých by stavba nebola možná. Najvyšší vežový žeriav merí takmer sto metrov pod hák. Zaistiť nielen tento, ale i ďalšie štyri vysoké vežové žeriavy mal za úlohu prenajímateľ vežových žeriavov spoločnosť Jeřábový a výtahový servis (JVS). Zhotoviteľom tohto diaľničného mosta je spoločnosť Váhostav-SK. Pre každý z piatich zárodkov bolo nutné postaviť jeden vežový žeriav, ktorý je na stavbe k dispozícii od začiatku až do konca. Všetkých päť vežových žeriavov pritom bolo nutné kotviť do samostatných základov. Nebolo teda treba ďalšie bočné kotvenie. A to napriek tomu, že najvyšší vežový žeriav mal pod hákovnicou neuveriteľných 94,4 m (mimochodom, vyliezť na najvyšší zo žeriavov trvá trénovanému žeriavnikovi priemerne 15 minút, cesta dolu potom zaberie okolo 8 minút). Ani ostatné vežové žeriavy však nie sú žiadni drobčekovia. Dva z nich presahujú výšku sedemdesiat metrov pod hák, merajú konkrétne 78,5 m a 73,6 m. Zvyšné dva merajú 47,9 m a 46,3 m. Toto technické riešenie stavba veľmi ocenila pri výstavbe pilierov, pretože vďaka tomu nebolo treba vežové žeriavy prekotvovať. Rovnako, ako bola náročná príprava a plánovanie celej výstavby mosta, i plánovanie vežových žeriavov bol dlhý a náročný proces. Bolo treba navrhnúť ich počet, typ a umiestenie tak, aby spĺňali požiadavky stavby a zároveň ponúkli čo najefektívnejšie riešenie. Taký návrh, spoločne so sprostredkovaním dodávky kompletného servisu vežových žeriavov a ich obsluhy, zaistila spoločnosť Jeřábový a výtahový servis, s. r. o. (JVS).

 

JVS získalo cenu High Commendation v súťaži 2010 Rental Company of the Year, ktorú udeľuje prestížna asociácia European Rental Association.

 Výber zo stavieb realizovaných v roku 2015 na Slovensku:

- Rekonštrukcia Bratislavského hradu (špeciálna preprava a montáž)

- Vodné dielo Želiezovce (špeciálne založenie a demontáž)

- D3 most Valy (extrémne vysoké vežové žeriavy)

- D3 most SO243 (špeciálna preprava v náročnom lesnom teréne)

- Elektráreň Jaslovské Bohunice a Mochovce (náročné kritériá na subdodávateľa)

- BD Mýtná, Zelená hôrka, Mlynská dolina a ďalšie v Bratislave (bežné stavby)

- BD Levice, BD Žilina a ďalšie (bežné stavby)

- VW Slovakia

 

Závod 03 – Bratislava Závod 01 – Otrokovice Závod 02 – Praha

JVS Slovensko, s. r. o. Jeřábový a výtahový servis, s. r. o. Jeřábový a výtahový servis, s. r. o.

Sasinkova 6 Napajedelská 1779 Pražská 322

811 08 Bratislava 76502 Otrokovice 251 62 Mukařov

tel.: +421 623 411 tel.: +420 734 567 733 tel.: +420 734 567 733

e-mail: slovensko@jvszeriavy.sk e-mail: morava@jvsjeraby.cz e-mail: cechy@jvsjeraby.cz

www.jvszeriavy.sk 

Článek - JVS vežové žeriavy